قوانین و مقررات

قوانین و مقررات استفاده از تنها بازار آزمایشگاهی آنلاین ایران، وندیداز، به شرح زیر است. توصیه می شود پیش از ثبت سفارش در سایت وندیداز این صفحه را به دقت مطالعه فرمایید.

از نظر حقوقی، در معاملات سایت وندیداز، فروشگاه اینترنتی وندیداز به عنوان فروشنده و کاربر اینترنتی سفارش دهنده به عنوان خریدار تلقی می شوند. فروش محصولات، خدمات و تجهیزات بر مبنای نوع و مقداری صورت می گیرد که کاربر سفارش دهنده آنرا در سایت وندیداز درج نموده است.

مقررات مربوط به سفارش محصولات :

۱٫ کاربر موظف است در هنگام ثبت سفارش آدرس، کد پستی و اطلاعات تماس خود را به درستی وارد کند. این اطلاعات در پردازش و ارسال سفارش تاثیرگذار خواهد بود و لذا عواقب ناشی از بی دقتی در این مورد تماما متوجه شخص کاربر می باشد.
۲٫ باتوجه به نوسانات نرخ ارز و وابستگی محصولات آزمایشگاهی به آن کاربر موظف است از طریق چت آنلاین سایت و یا بخش تماس با ما از آبدیت بودن قیمت محصول اطمینان حاصل فرماید و در غیر اینصورت فروشنده می تواند محصول را بعد از دریافت مابه تفاوت قیمت روز به آدرس مشتری ارسال نماید.
۳٫ کاربر می تواند در صورت نیاز و در هر زمان قبل از پرداخت مبلغ سفارش خود را لغو کند.
۴٫ سفارش های پرداخت شده تنها در صورتی قابل لغو هستند که سفارش پردازش و ارسال نشده باشد. در این موارد بعد از اعلام کاربر سفارش توسط مدیریت وندیداز لغو شده و مبلغ پرداختی به اعتبار حساب کاربری کاربر سفارش دهنده اضافه خواهد شد.
۵٫ بعد از پردازش و ارسال سفارش به هیچ وجه امکان لغو آن وجود ندارد.
۶٫ محصولات دسته شیمیو مواد مصرفی کاملا ضمانت شده ارسال می شوند و کاربر می تواند درصورت عدم کیفیت محصول آن را مرجوع نماید. در این حالت بعد از دریافت کالای برگشتی هزینه کالا و جابه جایی آن به اعتبار حساب کاربری کاربر سفارش دهنده اضافه خواهد شد.
۷٫ محصولات سایر دسته ها با توجه به اهمیت حفظ زنجیره سرمایشی در جا به جایی محصول به استثنا چند مورد که در توضیحات محصول ذکر شده است، ضمانت مرجوعی ندارند.
۸٫ کاربر در صورت تمایل به عودت کالا باید در نحوه بازگرداندن کالا دقت کند تا کالا سالم به دفتر وندیداز برسد. برای این منظور توصیه می شود از خدمات شرکت پست یا باربری های مطمئن استفاده کنید.

مقررات مربوط به سفارش خدمات :

۱٫ در مورد سفارش های بخش خدمات مشتری می تواند قبل از پرداخت وجه در هر زمان سفارش خود را لغو نماید.
۲٫ بعد از پرداخت وجه امکان لغو سفارش وجود ندارد.
۳٫ متقاضی می بایست در صورت تمایل به پس گرفتن نمونه بعد از انجام آزمایش قسمت مربوطه را در فرم سفارش خود علامت گذاری کند. در غیر این صورت نمونه های ارسالی بعد از انجام آزمایش دور ریخته خواهند شد.
۴٫ هزینه پس فرستادن نمونه به عهده متقاضی بوده و در هزینه سفارش لحاظ خواهد شد.
۵٫ انجام آزمایش ها و آنالیز نتایج بر مبنای فرم ارسالی متقاضی می باشد و لذا متقاضی باید در پر کردن آن نهایت دقت را به عمل آورد.
۶٫ متقاضی موظف است پس از پرداخت وجه آزمایش نمونه های خود را به آدرس وندیداز ارسال کند. بدیهی است تاخیر در ارسال نمونه موجب تاخیر در آماده شدن نتایج خواهد شد.
۷٫ زمان انجام آزمایش ها بر حسب نوع خدمات درخواستی متفاوت است و در این مورد متقاضی باید به صفحه اختصاصی خدمات مورد نظر خود مراجعه کند.
۸٫ با توجه به احتمال تغییر هزینه های مربوط به خدمات تخصصی آنالیز چنانچه نمونه های متقاضی ظرف حداکثر ۷ روز دریافت نشود وندیداز این اختیار را دارد که هزینه سفارش متقاضی را مجددا محاسبه و در صورت لزوم مابه التفاوت را دریافت کند.
۹٫ نتیجه نهایی آزمایش ها و آنالیز پس از آماده شدن از طریق صفحه سفارشات خدمات در حساب کاربری متقاضی قابل مشاهده و دریافت خواهد بود. نمونه های ارسالی نیز در صورت اعلام نیاز قبلی متقاضی به آدرس پستی وی مرجوع خواهد شد.

مقررات مربوط به سفارش تجهیزات :

در بخش تجهیزات مشتری میتواند بعد از انتخاب دستگاه مورد نظر از طریق بخش تماس با ما و یا چت آنلاین سایت آن را استعلام قیمت نماید. در این بخش با توجه با دستگاه انتخابی و شرکت فروشنده دستگاه با توافق فروشنده و مشتری بخشی از هزینه دستگاه به عنوان پیش پرداخت دریافت و مابقی بعد از نصب و راه اندازی دستگاه دریافت می شود. در صورتی که خریدار مابقی وجه دستگاه را تا ۴۸ ساعت کاری پس از نصب و راه اندازی واریز نکند شرکت میتواند علاوه بر مرجوع کردن تجهیزات خود بخشی از مبلغ پیش پرداخت مشتری را به عنوان خسارت بردارد. البته لازم به ذکر است در خصوص برخی از تجهیزات هزینه پیش از ارسال کاملا تسویه و سپس دستگاه مورد نظر ارسال می شود.